Herbatki dla niemowląt – dla każdego brzuszka

Młodzi rodzice zwykle podają do picia swoim małym pociechom mleko modyfikowane lub też mama karmi piersią swojego dziecko. Ale przychodzi też czas gdy dzieci, a w szczególności niemowlaki muszą zacząć pić zwykłą, przegotowaną wodę lub też specjalne herbatki dla niemowląt (https://www.bee.pl/11522-mama-i-dziecko-zywienie-dziecka-herbatki-dla-dzieci).

Zacznijmy od tego, że herbatki dla dzieci muszą być przemyślanym i popartym różnymi sytuacjami wyborem. Bowiem herbatki dla niemowląt są głównie po to, aby ulżyć maleństwu w różnego rodzaju dolegliwościach. Przeważnie są to dolegliwości związane z brzuszkiem a raczej związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem jelit lub zaparciami. Niestety brzuszki maluszków są bardzo wrażliwe i podatne na różnego rodzaju składniki zawarte choćby w mleku matki, czy też w mleku modyfikowanym. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice w porę zorientowali się jaką herbatkę mogą podawać swojemu maleństwu, aby mu ulżyć. 

Zalety herbatek dla niemowląt:

  • pomagają ulżyć w dolegliwościach,
  • są łagodne i nie uczulają,
  • szybkie i łatwe w przygotowaniu,
  • niektóre z nich można podawać już od pierwszego dnia życia dziecka,
  • nie są drogie,
  • wielu producentów, którzy stale poprawiają jakość herbatek.

Jeśli w naszej głowie będą się rodzić wątpliwości co do wyboru odpowiedniej herbatki dla naszego niemowlaka, pójdźmy zatem po poradę do lekarza rodzinnego czy pediatry. Lekarz na pewno po odpowiedniej rozmowie i konsultacji pomoże wybrać odpowiednią herbatkę, która nie będzie w żaden sposób kolidować ze zdrowiem i samopoczuciem noworodka.

Możemy równie dobrze wybrać się do apteki czy też do sklepu, w którym znajdziemy rzeczy przeznaczone dla noworodków. Fachowcy i farmaceuci wiedzą dobrze i znają potrzeby oraz problemy związane z brzuszkami noworodków i z pewnością z miłą chęcią posłużą nam pomocą.

Szukanie informacji na temat herbatek dla niemowląt w internecie równie ma swoje zalety. Na różnych forach, blogach wypowiadają się przecież setki rodziców, którzy po wielu zmaganiach i doświadczeniach znaleźli dla ich pociech herbatki, które najbardziej pomogły im noworodkom.

Nasze mamy, babcie równie tak samo przygotowywały nam herbatki. Może wcale nie musimy szukać daleko i po prostu pójść zapytać się naszych najbliższych czy znają jakieś dobre i sprawdzone herbatki dla niemowląt, które niegdyś pomogły nam z naszymi rewolucjami jelitowymi czy zaparciami.